x

BRAŁAM UDZIAŁ W LICZNYCH

Publikacjach, wywiadach i podcastach

Jak dorosnąć, będąc dorosłym?

"Chciałabym, żeby tego odcinka posłuchał KAŻDY. Bez względu dla płeć, zainteresowania czy wykonywany zawód. Jest tak ludzki, tak szczery, trudny i jednocześnie otulający… Mam nadzieję, że sięgniecie po niego z otwartym sercem i otwartymi uszami."

ZOBACZ WIĘCEJ

Choroba jako droga do zdrowia

"Jako nastolatka doświadczyła więcej niż niejeden dorosły. Przemocy, upokorzenia, wykluczenia, choroby. W tym wszystkim to wcale nie stomia była najgorsza. Ba, Marianka uważa wręcz, że stomia zwróciła jej życie. Tuż po operacji poznała przyszłego męża, a wkrótce potem została mamą. Dziś o swoich doświadczeniach mówi głośno, nie owijając w bawełnę. Jak, mimo tych wszystkich trudności, udało jej się pozostać pogodną, otwartą, pozytywną osobą? Przekonajcie się."

ZOBACZ WIĘCEJ

Nominacja do nagrody „Doskonałość sieci” w kategorii Self love

„Nie ma już we mnie zgody na pogwałcanie swojej intuicji i głosu, który dokładnie podpowiada, czy coś jest dla mnie czy nie do końca. My jako społeczeństwo ten swój wewnętrzny głos wyciszamy. Boimy się, że zrobimy zamieszanie, że ludzie źle zrozumieją, że coś zostanie jakoś odebrane, że przestaną nas lubić. I tak przez lata, rozdajemy kawałeczki siebie, sądząc, że jako źródło odnawialne, na pewno nigdy się nie zużyjemy. A potem pewnego dnia się budzimy… w żalu, że tyle czasu zmarnowanego. Ja mówię – bój się i rób.”

ZOBACZ WIĘCEJ

Wywiad dla Wysokich Obcasów

„Trudne, bolesne doświadczenia są do przerobienia, do przepłakania, do przeżycia. Są do zobaczenia. Dopiero wtedy można je odpuścić. Bo kiedy są zasymilowane przestają paraliżować. Każda sytuacja, która do nas przychodzi ma swoje miejsce i powód. Manifestuje się, bo ma zadanie: doprowadzić nas do istotnej wiedzy na temat siebie, lub świata. To są zawsze pewnego rodzaju prezenty od losu. Bo nasza świadoma praca, wpływa na cały system.”

ZOBACZ WIĘCEJ

Wywiad dla IBD podcast

„Nie ma ciał perfekcyjnych. Dzisiejsza kultura próbuje oczywiście udowodnić inaczej: jesteśmy zalewani idealnymi obrazkami, do których naturalnie zaczynamy się przyrównywać. Nasze znamiona, blizny, rozstępy, pieprzyki, są częścią historii. Tej niepowtarzalnej, która jest tylko moja, tylko Twoja. Kobiety muszą uczyć się delikatności i wyrozumiałości wobec siebie.Tego uczę również ja: żeby poprzez pracę ze sobą, budować na własnej opowieści źródło siły, mocy i odwagi. Nie musimy się zasłaniać za tym, co trudne. Wystarczy, że weźmiemy to za rękę.”

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasze Social Media